Saint Cuthbert's Way Ultra 100K - 2023 Race results

saint cuthbert's way ultra 100k - 2023 results

OUR NEXT RACE IS THE DURHAM COASTAL HALF MARATHON - CLICK HERE FOR MORE INFO

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
3302 Michael Combe Ph Racing 11:19:15.750 1 Male 1 M40 1
3299 Rory Campbell Gala Harriers 11:36:15.750 2 Male 2 M50 1
3355 Greg Moore 11:45:45.750 3 Male 3 M40 2
3376 Andy Shanks 12:11:25.750 4 Male 4 M 1
3322 Jonathan Gamble 12:19:02.750 5 Male 5 M 2
3298 Anya Campbell Gala Harriers 12:51:35.750 6 Female 1 F50 1
3286 Chris Aspinall 13:13:43.461 7 Male 6 M 3
3290 John Blacklock 14:04:48.461 8 Male 7 M60 1
3331 Joe Horne 14:13:00.750 9 Male 8 M 4
3366 Alan Richardson Blackhill Bounders 14:14:00.750 10 Male 9 M 5
3371 Christopher Sayers Runpeterlee 14:20:37.461 11 Male 10 M40 3
3354 Michael Mcewan Kilbarchan Aac 14:30:30.750 12 Male 11 M40 4
3347 Ross Mackey 14:32:22.750 13 Male 12 M40 5
3337 Brian Kennedy Carnethy Hrc 14:34:23.461 14 Male 13 M40 6
3295 Jack Buckley Mercia Fell Runners 14:59:36.461 15 Male 14 M 6
3330 Lee Holland Carnegie Harriers 15:11:43.461 16 Male 15 M50 2
3319 Emma Franklin 15:13:05.461 17 Female 2 F40 1
3348 Tom Mackie Ponteland Runners 15:17:13.461 18 Male 16 M40 7
3381 David Snell Newcastle Front Runners 15:17:13.461 18 Male 16 M40 7
3309 Jan Dawson Penicuik Harriers 15:22:28.461 20 Female 3 F40 2
3297 Alice Burrow 15:28:28.461 21 Female 4 F 1
3315 Craig Evans 15:30:03.461 22 Male 18 M40 9
3353 Matthew Mcbrien 15:43:47.461 23 Male 19 M 7
3365 Allan Richardson Tyne And Wear Fire And Rescue 15:48:43.461 24 Male 20 M60 2
3386 Stanley Topalian Westerlands Ccc 15:56:49.750 25 Male 21 M40 10
3321 Emma Galloway 16:00:03.461 26 Female 5 F 2
3357 Christopher Murphy 16:03:48.461 27 Male 22 M 8
3349 Andrew Macpherson 16:10:03.461 28 Male 23 M 9
3316 Steven Fairbairn 16:13:53.461 29 Male 24 M40 11
3311 Jan Demel 16:17:18.461 30 Male 25 M40 12
3291 Lee Boatman Torc 16:31:11.461 31 Male 26 M50 3
3379 James Slight 16:31:11.461 31 Male 26 M 10
3369 Mark Runkee Derwent Valley Running Club 16:50:42.461 33 Male 28 M40 13
3312 Nigel Douglas Harpenden Arrows 16:53:03.461 34 Male 29 M50 4
3343 Mark Leggett 16:54:51.461 35 Male 30 M50 5
3378 Lee Shephard 17:09:10.461 36 Male 31 M50 6
3318 Greg Fowler 17:18:23.461 37 Male 32 M 11
3333 Andrew Hunt 17:33:43.461 38 Male 33 M50 7
3307 Paul Cutler 17:50:22.461 39 Male 34 M50 8
3340 Gary Lang Thorne Twilight Trotters 17:50:22.461 39 Male 34 M50 8
3285 Thomas Arnold 17:50:23.000 41 Male 36 M 12
3338 Alison Kidger Jarrow And Hebburn Ac 17:53:24.461 42 Female 6 F50 2
3387 Dale Underwood 18:02:24.461 43 Male 37 M 13
3325 Fiona Gibson Dundee Hawkhill Harriers 18:04:30.461 44 Female 7 F40 3
3373 Douglas Scott-Watson Nhob Club Kelso 18:19:17.461 45 Male 38 M50 10
3329 Anna Grubert Elvet Striders 18:20:21.461 46 Female 8 F40 4
3382 Chantelle Steinbeck 18:21:16.461 47 Female 9 F 3
3288 Bob Barlow 18:23:42.461 48 Male 39 M60 3
3323 John George 18:24:21.461 49 Male 40 M40 14
3324 Shirley George 18:24:21.461 49 Female 10 F40 5
3388 Terence Ward 18:31:43.461 51 Male 41 M40 15
3358 Penny Outhwaite Allerton Junior Athletics 18:35:18.461 52 Female 11 F50 3
3368 Kat Rogalski 18:35:33.461 53 Female 12 F 4
3370 Samantha Sancaster 18:35:33.461 53 Female 12 F 4
3303 Adam Cook Trail Outlaws Running Club 18:40:03.461 55 Male 42 M40 16
3332 Joshua Hughes West End Road Runners 18:40:03.461 55 Male 42 M40 16
3372 Shona Scott 18:44:33.461 57 Female 14 F50 4
3345 Giedre Liudaviciute 19:12:03.461 58 Female 15 F40 6
3289 Toosie Bawden DNF 59 Female 16 F40 7
3293 Alexandra Brower DNF 59 Female 16 F50 5
3294 Andrea Brown DNF 59 Female 16 F40 7
3296 Andrea Bulmer Redcar Running Club DNF 59 Female 16 F50 5
3304 Yolander Cox Hartlepool Runfit DNF 59 Female 16 F40 7
3308 Kristian Davies DNF 59 Male 44 M40 18
3326 Richard Giles DNF 59 Male 44 M50 11
3327 John Gillam DNF 59 Male 44 M 14
3328 Jonathan Gould DNF 59 Male 44 M40 18
3339 Kenneth Kidger Jarrow And Hebburn Ac DNF 59 Male 44 M60 4
3342 Helen Leggett Lochaber Ac DNF 59 Female 16 F50 5
3350 Alexandra Malbon DNF 59 Female 16 F40 7
3361 David Patterson DNF 59 Male 44 M40 18
3364 Victoria Poyner York Knavesmire Harriers DNF 59 Female 16 F40 7
3377 Janet Shaw DNF 59 Female 16 F50 5
3389 David Welby DNF 59 Male 44 M50 11
3392 Simon Wilkinson DNF 59 Male 44 M40 18
3393 Sparefirst01 Sparelast01 DNF 59 Male 44 M 14