Dark Skies Run @ Kielder 26.6 - 2024 Race results

dark skies run @ kielder 26.6 - 2024 results

OUR NEXT RACE IS THE DARK SKIES RUN @ GRASSHOLME - CLICK HERE FOR MORE INFO

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
301 Philip Boynton Horsforth Harriers 03:10:32.498 1 Male 1 M 1
378 Graham Malthouse 03:18:26.738 2 Male 2 M 2
3030 Jonathon Parker Derwent Valley Trail Runners 03:38:31.299 3 Male 3 M 3
337 Jason Hall 03:43:05.678 4 Male 4 M40 1
336 Thomas Hague 03:56:41.138 5 Male 5 M 4
286 Ryan Barker Halifax Harriers & Ac 03:58:40.568 6 Male 6 M50 1
321 Edward Davies Ponteland Runners 04:02:29.558 7 Male 7 M40 2
322 Kristian Delacour 04:03:17.768 8 Male 8 M50 2
338 Kate Halliman Red Kite Runners 04:04:18.608 9 Female 1 F40 1
348 Callum Hodson 04:16:12.308 10 Male 9 M 5
315 Richard Clarke 04:17:58.539 11 Male 10 M50 3
395 Paul Moor Durham City Harriers & Ac 04:20:39.878 12 Male 11 M 6
351 Stephen Hossain 04:22:03.458 13 Male 12 M40 3
374 James Lombard 04:23:20.318 14 Male 13 M 7
300 James Boynton North York Moors Ac 04:26:03.908 15 Male 14 M 8
327 Matthew Ellerton 04:31:58.448 16 Male 15 M 9
4035 James Pitchford 04:32:18.519 17 Male 16 M40 4
2946 Susannah Oliver 04:36:06.669 18 Female 2 F 1
4447 David Stevens 04:40:37.959 19 Male 17 M40 5
386 Karen Mcintyre 04:41:00.489 20 Female 3 F40 2
384 Marina Mccallum Kirkintilloch Olympians 04:41:33.308 21 Female 4 F50 1
356 Arun Iyer 04:41:39.998 22 Male 18 M40 6
330 David Fisher 04:43:48.158 23 Male 19 M 10
379 Rachel Malthouse 04:45:03.278 24 Female 5 F 2
325 Callum Elder 04:45:55.958 25 Male 20 M 11
3506 Paul Philbrick N/A 04:48:48.098 26 Male 21 M 12
369 Simon Lawlor Hartlepool Burn Road Harriers 04:51:27.399 27 Male 22 M50 4
314 Matthew Clarke 04:53:03.698 28 Male 23 M40 7
324 Richard Egglestone Run Forrest Run 04:53:27.158 29 Male 24 M40 8
283 Nick Armstrong Derwent Valley Running Club 04:54:21.669 30 Male 25 M40 9
292 David Beckinsale 04:55:07.059 31 Male 26 M 13
282 Ed Anderson 05:00:00.219 32 Male 27 M50 5
4075 Katrina Robson Wearside Triathlon 05:01:15.759 33 Female 6 F40 3
375 Darren Lough Wearside Tri Club 05:01:15.909 34 Male 28 M50 6
352 James Howat 05:01:20.649 35 Male 29 M40 10
335 Matthew Grimmond Blaydon Harriers 05:01:22.660 36 Male 30 M40 11
361 Matt Juchniewicz Haddington Running Club 05:02:30.788 37 Male 31 M40 12
367 Chad Krease 05:02:37.778 38 Male 32 M50 7
398 Ayeasha Murray 05:03:33.159 39 Female 7 F 3
397 Simon Mowbray Wearside Triathlon 05:03:34.360 40 Male 33 M40 13
394 Jessica Montgomery Border Reiver Runners 05:03:57.699 41 Female 8 F 4
4087 Nick Rome Border Reiver Runers 05:03:59.229 42 Male 34 M60 1
4463 Paul Willis 05:08:50.828 43 Male 35 M40 14
285 Euan Baird 05:08:51.999 44 Male 36 M40 15
304 Blair Brown 05:10:15.668 45 Male 37 M 14
4464 David Wood Dh Runners 05:10:30.039 46 Male 38 M 15
320 David Morland Trail Running Association 05:10:37.450 47 Male 39 M60 2
4440 Jonathan Steele Tadcaster Harriers 05:12:18.038 48 Male 40 M50 8
4065 Gemma Poole Washington Running Club 05:16:29.919 49 Female 9 F40 4
4457 Christie Waddington Saltwell Harriers 05:16:42.939 50 Female 10 F 5
349 Kenneth Holbourn 05:16:43.601 51 Male 41 M40 16
393 Wayse Molavian Gateshead Harriers & Ac 05:17:44.859 52 Male 42 M40 17
4432 Andrew Smith Gateshead Harriers & Ac 05:17:45.609 53 Male 43 M40 18
284 Steve Ayling Saltwell Harriers 05:17:52.028 54 Male 44 M40 19
373 Glen Logan Saltwell Harriers 05:17:52.300 55 Male 45 M40 20
305 Matt Brown 05:18:37.749 56 Male 46 M 16
291 Emily Beaumont Quakers Running Club 05:19:27.189 57 Female 11 F40 5
3433 Anthony Paul 05:20:20.589 58 Male 47 M50 9
345 Robert Hickman 05:21:18.609 59 Male 48 M 17
354 Andrew Hunt 05:23:48.578 60 Male 49 M50 10
353 Adam Hunt 05:23:50.588 61 Male 50 M 18
295 Laura Benson Dh Runners 05:24:47.919 62 Female 12 F 6
4450 James Taylor Dh Runners 05:24:51.729 63 Male 51 M 19
4468 Alex York Alex York 05:26:40.899 64 Male 52 M 20
306 Scott Cairns 05:26:50.110 65 Male 53 M 21
288 Paul Bartlett Tyne And Wear Fire And Rescue 05:29:38.349 66 Male 54 M40 21
308 Paul Carroll Team Coco 05:29:40.719 67 Male 55 M 22
400 Encsi Nadas 05:30:51.999 68 Female 13 F50 2
334 Paul Gray North East Marathon Club 05:31:29.799 69 Male 56 M50 11
4458 Kyle Wallbanks 05:31:32.649 70 Male 57 M 23
4062 Stephen Platt 100 Marathon Club 05:32:37.179 71 Male 58 M60 3
297 Brian Blackburn 05:34:25.328 72 Male 59 M40 22
4424 Adam Small Portobello Running Club 05:35:03.969 73 Male 60 M 24
4462 Phil White 05:38:02.949 74 Male 61 M50 12
4454 David Tittle Northbrook Ac 05:40:10.599 75 Male 62 M60 4
357 Barry Jackson 05:40:11.708 76 Male 63 M60 5
390 Andrew Mcpherson 100 Marathon Club 05:44:33.009 77 Male 64 M40 23
296 Cleo Bishop-Bolt 05:47:07.809 78 Female 14 F 7
4456 Alexandra Turbitt 05:47:16.029 79 Female 15 F 8
313 Helen Clark Quakers Running Club 05:51:13.539 80 Female 16 F40 6
382 Nic Massey 05:51:36.999 81 Female 17 F40 7
4453 Sal Thompson 05:51:37.028 82 Female 18 F40 8
2941 Sarah O’Connor Southport & Waterloo A C 05:51:57.580 83 Female 19 F40 9
287 Andrew Bartles-Smith Run Eat Sleep South Shields 05:53:24.369 84 Male 65 M 25
385 David Mcclounie Border Reiver Runners 05:55:47.888 85 Male 66 M50 13
309 Victoria Carter Na 05:56:38.829 86 Female 20 F40 10
333 Claire Gray North East Marathon Club 05:58:52.599 87 Female 21 F50 3
399 Gayle Musgrave Gateshead Harriers And Athletics Club 05:59:04.089 88 Female 22 F40 11
3163 Philippa Pattison Gateshead Harriers 05:59:04.149 89 Female 23 F50 4
4069 Tony Pratt 06:05:25.779 90 Male 67 M50 14
4095 Michael Scott 06:07:21.369 91 Male 68 M50 15
371 Katy Leitheiser 06:08:18.609 92 Female 24 F40 12
4105 Helen Shaw 06:08:47.529 93 Female 25 F60 1
360 Jamie Johnston Border Reiver Running Club 06:10:57.429 94 Male 69 M 26
4466 Natalie Yoh 06:13:55.689 95 Female 26 F 9
4467 Tobias Yoh 06:13:57.339 96 Female 27 F 10
3434 Elodie Petit Gala Harriers 06:17:56.289 97 Female 28 F40 13
312 Helen Clark Washington Running Club 06:17:59.318 98 Female 29 F 11
311 Greg Clark 06:18:00.640 99 Male 70 M 27
358 Shelley Jackson Strideout 06:18:52.599 100 Female 30 F50 5
281 Dylan Anderson 06:26:15.069 101 Male 71 M 28
359 Anna Jemmett 06:30:18.579 102 Female 31 F 12
4460 Alistair Wardrope 06:30:19.989 103 Male 72 M 29
365 Molly Kilday Claire Delafield 06:33:37.299 104 Female 32 F 13
364 Craig Kilday 06:33:38.679 105 Male 73 M50 16
317 George Colquhoun 06:38:08.709 106 Male 74 M50 17
4088 Ian Rudge Shildon Running And Athletics Club 06:38:11.290 107 Male 75 M50 18
376 Nicola Macdonald Rothbury Runners 06:39:50.199 108 Female 33 F40 14
4235 Helen Simpson Strideout 06:44:50.138 109 Female 34 F40 15
4152 Laura Silva 06:44:52.179 110 Female 35 F40 16
377 Sue Macpherson Strideout 06:44:53.979 111 Female 36 F40 17
350 Kathryn Holliday Dh Runners 06:49:05.859 112 Female 37 F50 6
4446 Shirley Steele Tadcaster Harriers 06:49:05.859 112 Female 37 F60 2
392 Carole Miller Border Reiver Runners 07:05:01.959 114 Female 39 F50 7
4063 Tracie Pollock Border Reiver Running Club 07:05:04.120 115 Female 40 F50 8
344 Heather Herring Border Reiver Runners 07:05:05.979 116 Female 41 F40 18
341 Paul Harris Border Reiver Running Club 07:05:13.959 117 Male 76 M50 19
307 Pete Campbell 07:09:38.259 118 Male 77 M 30
331 Mike Gill Blackhill Boulders 07:57:11.228 119 Male 78 M70 1
318 Martyn Cottiss Ashington Hirst Running Club DNF 120 Male 79 M50 20
339 Andrew Hammond Trail Outlaws Running Club DNF 120 Male 79 M40 24
343 Claire Heggie Border Reiver Running Club DNF 120 Female 42 F40 19
355 Sean Hunt DNF 120 Male 79 M 31
370 Claire Leighton Ashington Hirst Running Club DNF 120 Female 42 F40 19
4437 Karen Smith Ashington Hirst Running Club DNF 120 Female 42 F50 9
4465 Andrew Yarnold Allen Valley Striders DNF 120 Male 79 M 31