Dark Skies Run @ Kielder Bronze - 2023 Race results

dark skies run @ kielder bronze - 2023 results

OUR NEXT RACE IS THE DARK SKIES RUN @ GRASSHOLME - CLICK HERE FOR MORE INFO

NumberFirstnameLastnameClubRace 1Race 2TimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
2136 Edward Davies Ponteland Runners 01:12:31.146 01:52:12.113 03:04:43 1 Male 1 M40 1
2185 Steven Fairbairn Durham City Harriers 01:19:29.018 01:59:08.213 03:18:37 2 Male 2 M40 2
2169 Michael Easom Derwent Valley Trail Runners 01:24:18.373 01:56:58.733 03:21:16 3 Male 3 M40 3
2289 Matt Juchniewicz Haddington Running Club 01:27:36.217 02:04:05.723 03:31:41 4 Male 4 M40 4
2249 Kerstine Herbert Ilkeston Running Club 01:23:55.386 02:10:48.773 03:34:43 5 Female 1 F40 1
2181 Anthony Erskine Washington Running Club 01:27:27.727 02:07:39.383 03:35:06 6 Male 5 M50 1
2495 David Tague Washington Running Club 01:29:29.048 02:11:01.494 03:40:30 7 Male 6 M50 2
2321 Susanne Lumsden Falkland Trail Runners 01:34:30.516 02:07:00.809 03:41:30 8 Female 2 F40 2
2437 Stephen Robinson-Day Kimberley And District Striders 01:31:00.217 02:11:01.133 03:42:01 9 Male 7 M50 3
2453 Kevin Rutherford Lonely Goat Rc 01:35:19.897 02:11:50.814 03:47:09 10 Male 8 M 1
2515 Joseph Trotter 01:31:14.226 02:17:01.074 03:48:15 11 Male 9 M50 4
2062 Scott Bowes 01:30:14.076 02:18:13.673 03:48:27 12 Male 10 M 2
2327 Raymond Maddison Run Eat Sleep 01:34:59.616 02:15:37.073 03:50:36 13 Male 11 M50 5
2188 Kevin Farren Ponteland Runners 01:30:15.727 02:21:21.354 03:51:36 14 Male 12 M40 5
2224 Thomas Hague 01:50:34.418 02:01:43.643 03:52:17 15 Male 13 M 3
2176 Richard Egglestone Run Forest Run 01:35:58.598 02:18:48.743 03:54:46 16 Male 14 M40 6
2503 Nick Taylor-Komar 01:34:33.786 02:21:40.855 03:56:13 17 Male 15 M50 6
2043 David Beckinsale 01:35:56.738 02:22:45.804 03:58:41 18 Male 16 M 4
2236 Alex Hanvey 01:46:40.123 02:14:54.893 04:01:34 19 Male 17 M 5
2286 Paul Jordan Border Reiver Running Club 01:36:38.798 02:25:56.903 04:02:34 20 Male 18 M40 7
2079 Tony Brown Stocksfield Striders 01:39:40.207 02:28:45.144 04:08:25 21 Male 19 M50 7
2521 Caroline Upton Notfast Rc 01:44:30.757 02:27:03.654 04:11:33 22 Female 3 F50 1
2017 William Armstrong Horsforth Fellandale 01:39:03.938 02:33:34.612 04:12:37 23 Male 20 M 6
2445 Michael Rose 01:50:51.966 02:22:24.143 04:13:15 24 Male 21 M50 8
2052 Darryl Bingham 01:42:18.069 02:32:49.704 04:15:07 25 Male 22 M50 9
2138 Peter Davies 01:42:53.946 02:32:49.793 04:15:42 26 Male 23 M50 10
2063 David Bradley Blyth Running Club 01:44:24.757 02:31:42.055 04:16:06 27 Male 24 M60 1
1865 Richard Bremner 01:46:30.123 02:31:38.274 04:18:08 28 Male 25 M60 2
2538 Terence Ward 01:45:53.647 02:32:58.224 04:18:51 29 Male 26 M40 8
2115 Adam Cook Trail Outlaws Running Club 01:47:06.123 02:33:20.394 04:20:26 30 Male 27 M40 9
2064 Vicki Bradley 01:44:27.937 02:41:33.414 04:26:00 31 Female 4 F40 3
2124 Shaun Cowan 01:39:35.918 02:46:43.734 04:26:18 32 Male 28 M40 10
2396 Anthony Paul Elvit Striders 01:49:59.076 02:37:47.123 04:27:46 33 Male 29 M40 11
2304 Angela Lawlor Hartlepool Burn Road Harriers 01:42:16.059 02:46:45.115 04:29:01 34 Female 5 F40 4
2457 Gemma Scott Lonely Goat Rc 01:57:02.978 02:32:16.493 04:29:18 35 Female 6 F 1
2229 Thomas Hall 01:43:28.357 02:46:57.473 04:30:25 36 Male 30 M40 12
2537 Richard Ward 01:42:25.957 02:50:16.284 04:32:41 37 Male 31 M50 11
2462 Helen Shaw 01:51:44.226 02:44:10.223 04:35:54 38 Female 7 F60 1
2209 Michael Gosney Isfr 01:48:18.717 02:49:43.843 04:38:01 39 Male 32 M50 12
2147 Scott Dewhurst 01:55:18.337 02:43:35.424 04:38:53 40 Male 33 M40 13
2548 Steve Whitwood 01:49:26.767 02:50:30.234 04:39:56 41 Male 34 M50 13
2435 Clifford Robinson Notfast Rc 01:55:45.878 02:44:14.816 04:39:59 42 Male 35 M60 3
2473 Nicole Smith Washington Running Club 01:54:41.497 02:45:51.773 04:40:32 43 Female 8 F 2
2086 Joanne Butterworth Washington Running Club 01:54:47.227 02:46:04.704 04:40:51 44 Female 9 F50 2
2123 Marie Cornell 01:54:13.237 02:49:23.843 04:43:36 45 Female 10 F40 5
2536 Elizabeth Warbrook 01:54:13.689 02:49:23.604 04:43:36 45 Female 10 F40 5
2288 Alannah Juchniewicz Haddington Running Club 01:57:26.436 02:47:03.473 04:44:29 47 Female 12 F 3
2207 Carley Gibson Aycliffe Running Club 02:00:26.587 02:44:49.374 04:45:15 48 Female 13 F40 7
2443 Allison Rolfe 01:54:24.756 02:51:56.064 04:46:20 49 Female 14 F50 3
2066 Lennie Bramley 01:54:49.867 02:51:55.974 04:46:44 50 Male 36 M40 14
2331 Rosemary Mann Washington Running Club 02:02:37.847 02:46:04.164 04:48:41 51 Female 15 F40 8
2252 Martin Herriot Jog Selkirk 02:03:18.647 02:45:30.413 04:48:48 52 Male 37 M40 15
2541 George Waugh Scottish Triathlon 02:03:19.066 02:45:30.203 04:48:49 53 Male 38 M50 14
2506 Emma Thompson Riverside Striders 02:07:18.497 02:45:17.243 04:52:35 54 Female 16 F40 9
2242 Keith Hatton Aycliffe Running Club 01:55:11.977 02:58:15.585 04:53:26 55 Male 39 M60 4
2073 Angela Brown Notfast Rc 02:12:14.747 02:44:14.094 04:56:28 56 Female 17 F50 4
2025 Sean Backhouse 01:58:20.737 03:05:44.865 05:04:04 57 Male 40 M50 15
2430 Rosie Reynolds Saltwell Harriers 02:05:04.366 02:59:44.924 05:04:48 58 Female 18 F40 10
2507 Amy Thomson Mrc Oslo 01:59:31.867 03:09:54.165 05:09:25 59 Female 19 F40 11
2218 Chris Griffith Shildon R&Ac 02:03:37.427 03:08:22.183 05:11:59 60 Male 41 M50 16
2377 Samantha Nicholson 02:12:42.436 02:59:40.665 05:12:22 61 Female 20 F40 12
2037 Jennifer Barnes Newburn Running Club 02:07:48.378 03:04:44.325 05:12:32 62 Female 21 F 4
2275 Caroline Johns Selby Striders 02:07:05.388 03:05:43.724 05:12:48 63 Female 22 F50 5
2407 Steve Platt 100 Marathon Club 02:06:02.748 03:09:25.785 05:15:27 64 Male 42 M60 5
2436 Kerry Robinson Notfast Rc 02:12:14.118 03:04:57.434 05:17:11 65 Female 23 F50 6
2498 Annette Taylor Notfast Rc 02:18:40.218 03:04:56.505 05:23:36 66 Female 24 F60 2
2449 Ian Rudge Shildon Running And Athletics Club 02:40:08.778 02:44:51.475 05:24:59 67 Male 43 M50 17
2560 Karen Wilson Elvet Striders 02:07:05.956 03:23:00.433 05:30:05 68 Female 25 F50 7
2379 Elaine Noakes Sedgefield Harriers 02:21:27.108 03:09:16.394 05:30:43 69 Female 26 F40 13
2112 Tim Coid Washington Running Club 02:09:35.296 03:21:56.144 05:31:31 70 Male 44 M40 16
2091 Karen Campbell Fife Ac 02:08:49.307 03:22:58.755 05:31:47 71 Female 27 F60 3
2267 Jean-Pierre Hupin Shildon Running And Athletics Club 02:08:06.377 03:28:26.773 05:36:32 72 Male 45 M60 6
2368 Leyla Nayeri Lonely Goat Rc 02:10:11.777 03:27:45.584 05:37:56 73 Female 28 F40 14
2366 Chris Nash Trail Outlaws Running Club 02:16:56.537 03:21:24.314 05:38:20 74 Male 46 M 7
2481 Claire Stanton Blyth Running Club 02:18:07.876 03:34:55.903 05:53:02 75 Female 29 F40 15
2574 Alan Johnson 03:06:25.123 03:36:38.053 06:43:03 76 Male 47 M50 18
2579 Catriona Miller 03:06:25.123 03:36:42.225 06:43:07 77 Female 30 F 5
2580 Joanne Brannen 03:06:25.123 03:36:45.854 06:43:10 78 Female 31 F40 16