Dark Skies Run @ Kielder 10 - 2023 Race results

dark skies run @ kielder 10 - 2023 results

OUR NEXT RACE IS THE DARK SKIES RUN @ DERWENT - CLICK HERE FOR MORE INFO

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
2001 Luke Adams Res Run Club 01:06:47.016 1 Male 1 M 1
2136 Edward Davies Ponteland Runners 01:12:31.146 2 Male 2 M40 1
2268 Jack Hustwitt North York Moors A C 01:16:12.006 3 Male 3 M 2
2033 Ryan Barker Halifax Harriers Ac 01:17:48.336 4 Male 4 M50 1
2502 Peter Taylor 01:19:25.956 5 Male 5 M 3
2185 Steven Fairbairn Durham City Harriers 01:19:29.018 6 Male 6 M40 2
2042 Natalie Batey Tyne & Wear Fire And Rescue 01:20:00.186 7 Female 1 F 1
2414 Matthew Price 01:21:50.856 8 Male 7 M50 2
2101 Laura Chapman Jesmond Joggers 01:22:50.316 9 Female 2 F 2
2249 Kerstine Herbert Ilkeston Running Club 01:23:55.386 10 Female 3 F40 1
2335 Garry Martin Newcastle Frontrunners 01:24:17.197 11 Male 8 M 4
2169 Michael Easom Derwent Valley Trail Runners 01:24:18.373 12 Male 9 M40 3
2263 Nick Howell Tyne Bridge Harriers 01:25:23.767 13 Male 10 M40 4
2272 Anthony Irving 01:26:37.716 14 Male 11 M40 5
2569 Ellie Wright Blackburn Road Runners 01:26:51.097 15 Female 4 F 3
2181 Anthony Erskine Washington Running Club 01:27:27.727 16 Male 12 M50 3
2289 Matt Juchniewicz Haddington Running Club 01:27:36.217 17 Male 13 M40 6
2246 Vivienne Heaton 01:27:52.627 18 Female 5 F40 2
2497 Alan Taylor 01:28:16.598 19 Male 14 M40 7
2494 Michal Szczygiel 01:28:46.147 20 Male 15 M40 8
2519 Chris Tynemouth Sunderland Strollers 01:29:13.357 21 Male 16 M40 9
2325 Steven Mackie Run Eat Sleep-Southshields 01:29:17.619 22 Male 17 M 5
2111 Hollie Codling 01:29:23.377 23 Female 6 F 4
2080 Neale Bulbeck Neale Bulbeck 01:29:26.439 24 Male 18 M40 10
2576 Dave Tague Washington Running Club 01:29:29.048 25 Male 19 M50 4
2399 Marc Pearson Blackhill Bounders 01:29:43.596 26 Male 20 M40 11
2062 Scott Bowes 01:30:14.076 27 Male 21 M 6
2188 Kevin Farren Ponteland Runners 01:30:15.727 28 Male 22 M40 12
2070 Stuart Brighouse 01:30:33.276 29 Male 23 M50 5
2437 Stephen Robinson-Day Kimberley And District Striders 01:31:00.217 30 Male 24 M50 6
2515 Joseph Trotter 01:31:14.226 31 Male 25 M50 7
2142 George Day 01:32:25.357 32 Male 26 M 7
2016 Nick Armstrong Derwent Valley Running Club 01:32:37.627 33 Male 27 M40 13
2190 Daniel Fenwick Run Eat Sleep 01:32:52.776 34 Male 28 M 8
2510 John Thornburn 01:32:57.456 35 Male 29 M 9
2144 Sam Deegan 01:33:05.977 36 Male 30 M 10
2139 Mick Davis Elvet Striders 01:33:35.016 37 Male 31 M50 8
2193 David Fisher 01:33:40.598 38 Male 32 M 11
2130 Michael Cromarty 01:34:24.336 39 Male 33 M 12
2174 Helen Egdell 01:34:24.937 40 Female 7 F40 3
2321 Susanne Lumsden Falkland Trail Runners 01:34:30.516 41 Female 8 F40 4
2503 Nick Taylor-Komar 01:34:33.786 42 Male 34 M50 9
2081 Michael Bunn Jarrow & Hebburn Ac 01:34:41.857 43 Male 35 M60 1
2328 Karl Maguire Run Eat Sleep-Southshields 01:34:59.407 44 Male 36 M 13
2327 Raymond Maddison Run Eat Sleep 01:34:59.616 45 Male 37 M50 10
2386 Alan Oliver 01:35:15.726 46 Male 38 M40 14
2453 Kevin Rutherford Lonely Goat Rc 01:35:19.897 47 Male 39 M 14
2529 Jack Walker 01:35:49.057 48 Male 40 M 15
2043 David Beckinsale 01:35:56.738 49 Male 41 M 16
2176 Richard Egglestone Run Forest Run 01:35:58.598 50 Male 42 M40 15
2072 Andrew Brown 01:35:59.677 51 Male 43 M 17
2002 Vicki Addison Heaton Harriers & Ac 01:36:19.147 52 Female 9 F50 1
2286 Paul Jordan Border Reiver Running Club 01:36:38.798 53 Male 44 M40 16
2380 Alexander Noble 01:36:44.436 54 Male 45 M40 17
2482 Arran Stein 01:36:57.189 55 Male 46 M 18
2253 Andrew Hewitt 01:36:59.408 56 Male 47 M 19
2126 Adrian Craven Snaith & Cowick Running Club 01:36:59.468 57 Male 48 M50 11
2525 Simon Venus Washington Running Club 01:37:30.456 58 Male 49 M40 18
2540 Tristan Watson 01:37:41.558 59 Male 50 M40 19
2342 Nicola Mccoy Muckle Cc 01:37:43.808 60 Female 10 F50 2
2158 Graham Dotchin North Shields Polytechnic 01:37:45.547 61 Male 51 M40 20
2266 David Hulse Ponteland Runners 01:37:45.547 61 Male 51 M 20
2065 Liam Brady 01:38:12.486 63 Male 53 M 21
2041 Paul Bartlett Tyne And Wear Fire And Rescue 01:39:03.457 64 Male 54 M40 21
2017 William Armstrong Horsforth Fellandale 01:39:03.938 65 Male 55 M 22
2315 Steven Livingstone 01:39:25.986 66 Male 56 M 23
2269 Tom Hustwitt 01:39:26.048 67 Male 57 M 24
2124 Shaun Cowan 01:39:35.918 68 Male 58 M40 22
2079 Tony Brown Stocksfield Striders 01:39:40.207 69 Male 59 M50 12
2316 Kris Lockney Run Eat Sleep 01:39:46.117 70 Male 60 M 25
2346 Miriam Mcgregor 01:40:28.717 71 Female 11 F 5
2446 Matthew Ross 01:40:38.378 72 Male 61 M 26
2528 Eleanor Walker Heaton Harriers & Ac 01:40:40.538 73 Female 12 F 6
2362 Lauren Morgan Heaton Harriers & Ac 01:41:00.277 74 Female 13 F 7
2417 Richard Purdy Red Kite Runners 01:41:27.727 75 Male 62 M40 23
2049 Laura Bennett 01:41:51.157 76 Female 14 F40 5
2175 Justin Eger Washington Running Club 01:42:08.677 77 Male 63 M40 24
2562 Stephen Wilson 01:42:09.607 78 Male 64 M50 13
2304 Angela Lawlor Hartlepool Burn Road Harriers 01:42:16.059 79 Female 15 F40 6
2052 Darryl Bingham 01:42:18.069 80 Male 65 M50 14
2537 Richard Ward 01:42:25.957 81 Male 66 M50 15
2061 Dave Bowditch 01:42:40.357 82 Male 67 M60 2
2028 Sarah Bainbridge 01:42:44.346 83 Female 16 F 8
2138 Peter Davies 01:42:53.946 84 Male 68 M50 16
2229 Thomas Hall 01:43:28.357 85 Male 69 M40 25
2063 David Bradley Blyth Running Club 01:44:24.757 86 Male 70 M60 3
2064 Vicki Bradley 01:44:27.937 87 Female 17 F40 7
2521 Caroline Upton Notfast Rc 01:44:30.757 88 Female 18 F50 3
2110 Joanne Coates 01:44:32.856 89 Female 19 F 9
2296 Lorraine Kyle 01:44:49.296 90 Female 20 F40 8
2447 Nathan Rowland 01:45:29.238 91 Male 71 M 27
2538 Terence Ward 01:45:53.647 92 Male 72 M40 26
2478 Laura Spencer Goodgym 01:45:56.336 93 Female 21 F40 9
2154 Calum Donald 01:46:05.826 94 Male 73 M40 27
2150 Tina Diddee North Shields Polytechnic 01:46:15.348 95 Female 22 F40 10
2574 Richard Bremnor 01:46:30.123 96 Male 74 M60 4
2236 Alex Hanvey 01:46:40.123 98 Male 75 M 28
2582 Lauren Patterson 01:46:45.123 99 Female 24 F 10
2228 Tanya Hall 01:46:53.123 100 Female 25 F 11
2115 Adam Cook Trail Outlaws Running Club 01:47:06.123 101 Male 76 M40 28
2333 Alan Marshall Snaith & Cowick Running Club 01:47:21.967 102 Male 77 M50 17
2376 Mark Nicholson 01:47:50.557 103 Male 78 M40 29
2209 Michael Gosney Isfr 01:48:18.717 104 Male 79 M50 18
2318 Sarah Longstaff 01:48:58.717 105 Female 26 F 12
2226 Chris Hall 01:49:05.976 106 Male 80 M 29
2548 Steve Whitwood 01:49:26.767 107 Male 81 M50 19
2131 Kate Crossland Dacorum Athletics Club 01:49:39.727 108 Female 27 F 13
2396 Anthony Paul Elvit Striders 01:49:59.076 109 Male 82 M40 30
2458 Rachel Scullion 01:50:04.988 110 Female 28 F 14
2135 Emma Daniels 01:50:06.487 111 Female 29 F 15
2480 Cheryl Stanley Lowfell Running Club 01:50:32.861 112 Female 30 F40 12
2224 Thomas Hague 01:50:34.418 113 Male 83 M 30
2303 Jade Laverick 01:50:37.116 114 Female 31 F 16
2445 Michael Rose 01:50:51.966 115 Male 84 M50 20
2034 Alexandra Barnes Stocksfield Striders 01:50:53.888 116 Female 32 F 17
2040 Joe Barsby 01:51:10.627 117 Male 85 M 31
2223 Oliver Hague 01:51:12.627 118 Male 86 M 32
2451 Kelly Russell 01:51:22.627 119 Female 33 F 18
2146 Andy Depear Torc 01:51:29.827 120 Male 87 M50 21
2050 Paul Benson 01:51:37.567 121 Male 88 M40 31
2087 Darren Byrne 01:51:40.687 122 Male 89 M40 32
2214 Laura Graham 01:51:40.957 123 Female 34 F 19
2462 Helen Shaw 01:51:44.226 124 Female 35 F60 1
2095 Claire Carter Run Eat Sleep-Southshields 01:51:45.518 125 Female 36 F 20
2492 Rebecca Swindells Washington Running Club 01:51:48.338 126 Female 37 F 21
2083 Emma Burnip Red Kite Runners 01:51:49.689 127 Female 38 F40 13
2290 Carole Keighley Airecentre Pacers 01:51:49.689 127 Female 38 F60 2
2522 Neil Uren Blackhill Bounders 01:52:30.689 129 Male 90 M40 33
2010 Mark Allitt Snaith & Cowick Running Club 01:52:40.689 130 Male 91 M60 5
2433 Gemma Robertson 01:53:20.526 131 Female 40 F 22
2390 Ruth Owen-Hughes Orchard Eagles Running Club 01:54:10.087 132 Female 41 F50 4
2123 Marie Cornell 01:54:13.237 133 Female 42 F40 14
2536 Elizabeth Warbrook 01:54:13.689 134 Female 43 F40 15
2219 Tricia Griffiths 01:54:20.817 135 Female 44 F60 3
2314 Rebecca Lippe 01:54:24.555 136 Female 45 F50 5
2273 Beth Irving 01:54:24.565 137 Female 46 F50 6
2443 Allison Rolfe 01:54:24.756 138 Female 47 F50 7
2563 Sarah Wingfield Derwentside Athletics Club 01:54:24.817 139 Female 48 F 23
2450 Sarah Russ 01:54:40.387 140 Female 49 F40 16
2473 Nicole Smith Washington Running Club 01:54:41.497 141 Female 50 F 24
2173 Sarah Edwards 01:54:45.968 142 Female 51 F40 17
2356 Joellene Mitchell 01:54:46.478 143 Female 52 F40 18
2086 Joanne Butterworth Washington Running Club 01:54:47.227 144 Female 53 F50 8
2106 Chris Clarke 01:54:48.217 145 Male 92 M50 22
2066 Lennie Bramley 01:54:49.867 146 Male 93 M40 34
2092 Lee Campbell 01:55:01.718 147 Male 94 M50 23
2015 Mark Appleby 01:55:02.077 148 Male 95 M40 35
2102 Rebecca Charlton 01:55:03.427 149 Female 54 F40 19
2035 Barnaby Barnes 01:55:04.087 150 Male 96 M40 36
2137 Heather Davies 01:55:04.206 151 Female 55 F 25
2397 Mark Pearsall 01:55:07.927 152 Male 97 M40 37
2308 Tom Lee 01:55:11.558 153 Male 98 M40 38
2242 Keith Hatton Aycliffe Running Club 01:55:11.977 154 Male 99 M60 6
2547 Jenny Westgate 01:55:12.788 155 Female 56 F 26
2105 Phil Clark Tyne And Wear Fire And Rescue 01:55:13.477 156 Male 100 M40 39
2147 Scott Dewhurst 01:55:18.337 157 Male 101 M40 40
2420 Carly Ramsey 01:55:34.447 158 Female 57 F40 20
2326 Sarah Maddison 01:55:34.808 159 Female 58 F40 21
2552 Chris Williams 01:55:39.637 160 Male 102 M 33
2172 Nigel Eddy Quakers Running Club 01:55:40.687 161 Male 103 M60 7
2082 Andrew Burnip 01:55:40.957 162 Male 104 M40 41
2435 Clifford Robinson Notfast Rc 01:55:45.878 163 Male 105 M60 8
2517 Ellie Tucker 01:55:47.588 164 Female 59 F 27
2419 Rosie Raistrick 01:55:49.567 165 Female 60 F 28
2241 Peter Harris Run Eat Sleep 01:56:05.767 166 Male 106 M40 42
2485 Kim Stockdale 01:56:08.408 167 Female 61 F40 22
2438 Craig Robson Washington Running Club 01:56:20.258 168 Male 107 M 34
2208 Joanna Glazebrook 01:56:23.586 169 Female 62 F50 9
2484 Neil Stephenson Washington Running Club 01:56:45.456 170 Male 108 M 35
2531 Ruth Walsh 01:56:47.917 171 Female 63 F 29
2171 Gemma Eddy Quakers Running Club 01:56:48.427 172 Female 64 F 30
2457 Gemma Scott Lonely Goat Rc 01:57:02.978 173 Female 65 F 31
2434 Elaine Robinson Blackhill Bounders 01:57:04.417 174 Female 66 F50 10
2474 Caroline Smith 01:57:20.017 175 Female 67 F40 23
2384 Laura Oconnor 01:57:21.157 176 Female 68 F40 24
2288 Alannah Juchniewicz Haddington Running Club 01:57:26.436 177 Female 69 F 32
2053 Julie Black Fp Hornets 01:57:27.997 178 Female 70 F50 11
2099 Gary Chamberlain Fp Hornets 01:57:28.057 179 Male 109 M50 24
2557 Ian Wilson 01:57:41.346 180 Male 110 M40 43
2164 Paul Dunn 01:58:02.497 181 Male 111 M50 25
2179 Nick Elliott Ponteland Runners 01:58:17.498 182 Male 112 M40 44
2025 Sean Backhouse 01:58:20.737 183 Male 113 M50 26
2250 Alan Herbertson 01:58:45.246 184 Male 114 M40 45
2109 Adam Coates 01:59:22.837 185 Male 115 M40 46
2507 Amy Thomson Mrc Oslo 01:59:31.867 186 Female 71 F40 25
2182 Alan Evans 01:59:38.137 187 Male 116 M 36
2559 Jess Wilson 01:59:39.156 188 Female 72 F 33
2210 Andrew Gotterson 01:59:43.687 189 Male 117 M 37
2240 Nichola Harris Blackhill Bounders 01:59:50.016 190 Female 73 F40 26
2345 Jack Mcgarrity North York Moors Ac 01:59:50.437 191 Male 118 M 38
2487 Kevin Sugden 01:59:52.567 192 Male 119 M50 27
2291 Laura Kennedy Washington Running Club 02:00:05.977 193 Female 74 F50 12
2207 Carley Gibson Aycliffe Running Club 02:00:26.587 194 Female 75 F40 27
2461 Kat Sellers 02:00:37.116 195 Female 76 F 34
2313 Karl Lilburn 02:00:39.877 196 Male 120 M40 47
2344 Alan Mcgarrity North York Moors Ac 02:00:48.877 197 Male 121 M60 9
2098 Kirsty Catterson Swiftees 02:00:55.377 198 Female 77 F40 28
2319 Michelle Lovatt Res 02:01:15.647 199 Female 78 F50 13
2508 Sarah Thorell 02:01:15.798 200 Female 79 F40 29
2534 Donna Walton 02:01:16.037 201 Female 80 F40 30
2116 Alasdair Cook 02:01:33.496 202 Male 122 M40 48
2533 Adam Walton 02:02:03.767 203 Male 123 M40 49
2317 Gordon Long Low Fell 02:02:05.686 204 Male 124 M70 1
2393 Angie Parkin Carnegie Harriers 02:02:06.828 205 Female 81 F50 14
2532 Natalie Walters Ponteland Runners 02:02:23.659 206 Female 82 F40 31
2167 Jane Durnin 02:02:25.066 207 Female 83 F40 32
2464 Elaine Shepherd 02:02:32.447 208 Female 84 F50 15
2331 Rosemary Mann Washington Running Club 02:02:37.847 209 Female 85 F40 33
2544 Emma Welsh 02:02:59.777 210 Female 86 F40 34
2545 Jayne Welsh 02:03:00.046 211 Female 87 F 35
2546 Victoria Welsh 02:03:00.857 212 Female 88 F 36
2527 Sarah Waggott 02:03:01.847 213 Female 89 F 37
2406 Nicole Pickles Tyne Bridge Harriers 02:03:04.937 214 Female 90 F 38
2097 Peter Cass 02:03:05.207 215 Male 125 M40 50
2252 Martin Herriot Jog Selkirk 02:03:18.647 216 Male 126 M40 51
2541 George Waugh Scottish Triathlon 02:03:19.066 217 Male 127 M50 28
2074 Blair Brown 02:03:23.597 218 Male 128 M 39
2259 Stephen Hollywood Ashington Hirst Running Club 02:03:33.198 219 Male 129 M50 29
2347 Diliara Mckay Ashington Hirst Running Club 02:03:33.497 220 Female 91 F50 16
2471 Cara Smith Gateshead Harriers & Ac 02:03:35.417 221 Female 92 F 39
2323 Wendy Lynch Low Fell Running Club 02:03:36.377 222 Female 93 F50 17
2218 Chris Griffith Shildon R&Ac 02:03:37.427 223 Male 130 M50 30
2412 Sarah Pratt 02:04:03.797 224 Female 94 F40 35
2550 Sheena Wilkinson Washington Running Club 02:04:07.547 225 Female 95 F40 36
2504 Hilary Tedd 02:04:17.750 226 Female 96 F40 37
2387 Kate Oneill 02:04:19.578 227 Female 97 F 40
2330 David Mann 02:04:34.727 228 Male 131 M40 52
2486 Lewis Stokes 02:04:52.217 229 Male 132 M40 53
2282 Edward Jones 02:04:52.247 230 Male 133 M 40
2465 Lucy Sill 02:04:54.948 231 Female 98 F 41
2430 Rosie Reynolds Saltwell Harriers 02:05:04.366 232 Female 99 F40 38
2233 Louise Handley Chapel Allerton Runners 02:05:04.606 233 Female 100 F40 39
2363 Hayden Mounsher 02:05:05.106 234 Male 134 M50 31
2306 Lewis Lawson 02:05:06.136 235 Male 135 M 41
2161 Amanda Duffy 02:05:18.496 236 Female 101 F 42
2466 Leanne Simpson Washington Running Club 02:05:18.587 237 Female 102 F 43
2468 Alan Simpson Washington Running Club 02:05:18.707 238 Male 136 M50 32
2567 John Wood 02:05:18.917 239 Male 137 M40 54
2518 Chloe Turner Stockton Striders Ac 02:05:42.497 240 Female 103 F 44
2302 Andrew Laverick Stockton Striders Ac 02:05:42.708 241 Male 138 M40 55
2026 Orla Bailie-Blackett 02:05:55.848 242 Female 104 F 45
2243 Clare Hawkins 02:05:58.907 243 Female 105 F50 18
2129 Laura A Croft 02:05:59.087 244 Female 106 F 46
2407 Steve Platt 100 Marathon Club 02:06:02.748 245 Male 139 M60 10
2513 Chris Tonge 02:06:20.746 246 Male 140 M40 56
2542 Rosemary Webster 02:06:20.746 246 Female 107 F50 19
2271 Mike Hutton 02:06:22.968 248 Male 141 M40 57
2339 Louise Mcalpine 02:06:28.008 249 Female 108 F40 40
2351 Caroline Meaney Tyne Bridge Harriers 02:06:28.008 249 Female 108 F 47
2275 Caroline Johns Selby Striders 02:07:05.388 251 Female 110 F50 20
2560 Karen Wilson Elvet Striders 02:07:05.956 252 Female 111 F50 21
2506 Emma Thompson Riverside Striders 02:07:18.497 253 Female 112 F40 41
2568 Laura Woods Trail Outlaws Running Club 02:07:18.497 253 Female 112 F 48
2004 Jamie Ailano Runeatsleep 02:07:20.028 255 Male 142 M 42
2128 Neil Crerar 02:07:21.707 256 Male 143 M40 58
2037 Jennifer Barnes Newburn Running Club 02:07:48.378 257 Female 114 F 49
2217 Murray Greer 02:07:53.838 258 Male 144 M 43
2267 Jean-Pierre Hupin Shildon Running And Athletics Club 02:08:06.377 259 Male 145 M60 11
2489 Claire Sutcliffe None 02:08:23.896 260 Female 115 F50 22
2429 Claire Jane Rewcastle 02:08:25.727 261 Female 116 F50 23
2027 Helen Bainbridge 02:08:26.027 262 Female 117 F40 42
2403 Holly Pendleton 02:08:32.897 263 Female 118 F 50
2404 Jane Pendleton 02:08:35.326 264 Male 146 M 44
2324 Nicola Macdonald 02:08:37.727 265 Female 119 F40 43
2091 Karen Campbell Fife Ac 02:08:49.307 266 Female 120 F60 4
2283 Rebecca Jones Mossley Afc Running Club 02:08:57.617 267 Female 121 F40 44
2237 Sam Harber Mossley Afc Running Club 02:08:59.356 268 Male 147 M50 33
2007 Michael Albert Trail Outlaws Running Club 02:09:01.367 269 Male 148 M50 34
2006 Neil Aitchison Elaine Aitchison 02:09:03.529 270 Male 149 M40 59
2332 Amy Mark 02:09:06.317 271 Female 122 F 51
2354 Catt Mills Selby Striders 02:09:15.457 272 Female 123 F 52
2439 Derek Robson 02:09:24.017 273 Male 150 M60 12
2112 Tim Coid Washington Running Club 02:09:35.296 274 Male 151 M40 60
2551 Annie Willetts 02:09:55.547 275 Female 124 F50 24
2368 Leyla Nayeri Lonely Goat Rc 02:10:11.777 276 Female 125 F40 45
2413 Dave Prescott 02:10:12.078 277 Male 152 M40 61
2104 Davy Clark 02:10:15.527 278 Male 153 M 45
2424 Phil Redman 02:11:23.347 279 Male 154 M50 35
2425 Sarah Redman 02:11:25.527 280 Female 126 F50 25
2220 Helen Guy Stocksfield Striders 02:12:00.348 281 Female 127 F40 46
2262 Iona Howell 02:12:11.267 282 Female 128 F40 47
2436 Kerry Robinson Notfast Rc 02:12:14.118 283 Female 129 F50 26
2073 Angela Brown Notfast Rc 02:12:14.747 284 Female 130 F50 27
2057 Jocelyn Bolam Blyth Running Club 02:12:19.878 285 Female 131 F60 5
2100 Elaine Chapman South Shields Harriers And Ac 02:12:41.356 286 Female 132 F60 6
2377 Samantha Nicholson 02:12:42.436 287 Female 133 F40 48
2008 Samantha Ali South Shields Harriers And Ac 02:12:44.479 288 Female 134 F50 28
2075 Clare Brown South Shields Harriers And Ac 02:13:05.057 289 Female 135 F40 49
2157 Catherine Dotchin North Shields Polytechnic 02:13:26.297 290 Female 136 F40 50
2238 Matthew Hardcastle 02:13:26.688 291 Male 155 M40 62
2019 Tessa Assadian North Shields Polytechnic 02:13:27.857 292 Female 137 F40 51
2186 David Falkous Blyth Running Club 02:13:45.347 293 Male 156 M50 36
2060 Sean Boucher 02:13:48.767 294 Male 157 M50 37
2022 Kevin Atkinson 02:13:53.417 295 Male 158 M40 63
2264 Shreen Howson 02:13:54.258 296 Female 138 F40 52
2355 Sally Mills 02:13:55.518 297 Female 139 F40 53
2493 Joy Sykes 02:14:04.007 298 Female 140 F50 29
2059 Josephine Borg 02:14:08.657 299 Female 141 F40 54
2258 Elizabeth Holdsworth Kippax Harriers 02:14:09.197 300 Female 142 F40 55
2012 Gary Anderson Yorkshire Wolds Runners 02:14:27.498 301 Male 159 M50 38
2107 Anne Clarricoates 02:14:27.736 302 Female 143 F40 56
2255 Jane Hill Sshac 02:14:39.258 303 Female 144 F40 57
2160 Chris Doyle Lonely Goat Rc 02:15:18.497 304 Male 160 M50 39
2145 Terry Denwood 02:15:20.117 305 Male 161 M50 40
2422 Neil Reay Run Eat Sleep 02:15:34.068 306 Male 162 M60 13
2310 David Leng Gateshead Harriers & Ac 02:15:35.176 307 Male 163 M70 2
2251 Hazel Herriot Jog Selkirk 02:15:39.017 308 Female 145 F40 58
2366 Chris Nash Trail Outlaws Running Club 02:16:56.537 309 Male 164 M 46
2292 Vivienne Kennedy 02:17:19.338 310 Female 146 F40 59
2011 Sarah Allitt Snaith & Cowick Running Club 02:17:20.357 311 Female 147 F50 30
2358 Lydia Montgomery 02:17:21.887 312 Female 148 F 53
2415 Natasha Price Penny Lane Striders 02:17:50.236 313 Female 149 F40 60
2088 Suzanne Calcraft 02:17:51.256 314 Female 150 F40 61
2187 Lesley Falkous Blyth Running Club 02:18:04.667 315 Female 151 F40 62
2481 Claire Stanton Blyth Running Club 02:18:07.876 316 Female 152 F40 63
2442 Lorrraine Rodriguez 02:18:09.406 317 Female 153 F 54
2132 Lisa Cummings 02:18:28.247 318 Female 154 F40 64
2024 Andrew Ayre Rothbury Runners 02:18:30.048 319 Male 165 M50 41
2491 Heather Swanston 02:18:32.806 320 Female 155 F 55
2014 Barry Angus 02:18:34.217 321 Male 166 M 47
2535 Jacqui Walton Notfast Rc 02:18:39.317 322 Female 156 F50 31
2498 Annette Taylor Notfast Rc 02:18:40.218 323 Female 157 F60 7
2143 Kim Deathe Rothbury Runners 02:18:54.527 324 Female 158 F60 8
2322 Teresa Lumsdon Sunderland Strollers 02:19:03.767 325 Female 159 F50 32
2009 Susie Allen 02:19:41.746 326 Female 160 F40 65
2031 Lucy Bamford-Leggett 02:19:42.767 327 Female 161 F40 66
2349 Ruth Mclaren 02:19:45.706 328 Female 162 F 56
2051 Sarah Benson 02:20:15.976 329 Female 163 F40 67
2379 Elaine Noakes Sedgefield Harriers 02:21:27.108 330 Female 164 F40 68
2524 Kelly Venus Washington Running Club 02:22:04.847 331 Female 165 F40 69
2094 Stephanie Carlyle Rothbury Runner'S 02:22:53.689 332 Female 166 F50 33
2561 Lou Wilson 02:23:00.498 333 Female 167 F50 34
2180 Alison Emslie Run Eat Sleep 02:23:18.107 334 Female 168 F50 35
2280 Chloe Johnston 02:23:19.456 335 Female 169 F 57
2294 Jennifer Knight Alnwick Harriers 02:24:31.366 336 Female 170 F40 70
2295 Phil Knight 02:24:33.258 337 Male 167 M40 64
2108 Michelle Clement 02:24:33.708 338 Female 171 F 58
2162 Karen Duncan Prudhoe Plodders Running Club 02:25:16.936 339 Female 172 F40 71
2245 Fiona Hayton Run Eat Sleep-Southshields 02:25:24.828 340 Female 173 F50 36
2005 Lynn Ailano Res Run Club 02:25:28.876 341 Female 174 F50 37
2032 Lynne Barber Run Eat Sleep-Southshields 02:25:34.246 342 Female 175 F50 38
2444 Charlotte Rolfe South Shields Harriers 02:26:16.457 343 Female 176 F 59
2558 Jess Wilson 02:29:47.176 344 Female 177 F 60
2225 Rachel Halbert 02:29:56.207 345 Female 178 F 61
2198 Gizem Fowler 02:30:11.806 346 Female 179 F 62
2279 Kitty Johnston 02:30:41.717 347 Female 180 F 63
2127 Helen Craven Snaith & Cowick Running Club 02:30:42.708 348 Female 181 F50 39
2013 Emma Anderson 02:30:45.197 349 Female 182 F 64
2166 Jess Durham Coxhoe On The Run 02:31:05.357 350 Female 183 F40 72
2440 Donna Robson 02:31:06.917 351 Female 184 F40 73
2197 Angela Foster 02:31:12.346 352 Female 185 F50 40
2395 Dennis Patterson Ponteland Runners 02:31:19.636 353 Male 168 M60 14
2201 Anita Gaffney 02:31:19.758 354 Female 186 F40 74
2307 Emma Leather 02:31:36.016 355 Female 187 F40 75
2202 Laura Gage 02:31:38.987 356 Female 188 F 65
2206 Nicola Gibbin Prudhoe Plodders Running Club 02:32:06.076 357 Female 189 F50 41
2405 Iona Phillips Washington Running Club 02:32:38.836 358 Female 190 F 66
2501 Melanie Taylor Washington Running Club 02:32:42.557 359 Female 191 F40 76
2511 Catherine Tillson Washington Running Club 02:32:42.647 360 Female 192 F40 77
2149 Kara Dickey Washington Running Club 02:32:42.917 361 Female 193 F40 78
2505 Ruth Terrington 02:32:47.417 362 Female 194 F40 79
2281 Kerry Johnstone 02:34:12.496 363 Female 195 F 67
2152 Danielle Dixon Ashington Hirst Running Club 02:34:13.637 364 Female 196 F 68
2248 Kaye Henderson 02:34:30.497 365 Female 197 F50 42
2371 Keith Nelson Res 02:35:18.467 366 Male 169 M40 65
2334 Jan Marshall Snaith & Cowick Running Club 02:36:21.857 367 Female 198 F50 43
2047 Fiona Bell Blackhill Bounders 02:37:48.437 368 Female 199 F40 80
2490 Mike Swainson Blackhill Bounders 02:37:49.098 369 Male 170 M70 3
2398 Karen Pearson Blackhill Bounders 02:37:53.089 370 Female 200 F40 81
2029 Craig Ballantyne 02:38:59.597 371 Male 171 M40 66
2093 Pete Campbell 02:39:00.076 372 Male 172 M 48
2030 Sarah Ballantyne 02:39:02.718 373 Female 201 F40 82
2341 Ellen Mccourt 02:39:04.549 374 Female 202 F 69
2183 Lisa Eyre 02:39:50.206 375 Female 203 F40 83
2194 Emma Flynn Shildon Running And Athletics Club 02:40:06.166 376 Female 204 F40 84
2449 Ian Rudge Shildon Running And Athletics Club 02:40:08.778 377 Male 173 M50 42
2261 Will Howe 02:41:15.916 378 Male 174 M 49
2230 Vicky Hamilton 02:41:21.496 379 Female 205 F 70
2475 Danielle Sore Washington Running Club 02:48:09.737 380 Female 206 F40 85
2477 Dominic Sore 02:48:13.398 381 Male 175 M40 67
2247 Debra Hedley Rothbury Runners 02:50:37.336 382 Female 207 F50 44
2039 Louise Barrow 02:52:36.827 383 Female 208 F40 86
2189 Lucy Farrington 02:52:38.026 384 Female 209 F40 87
2402 Fiona Pearsons 02:54:38.456 385 Female 210 F 71
2401 Donald Pearsons 02:54:39.156 386 Male 176 M60 15
2572 Ruth Wylie 02:55:13.134 387 Female 211 F40 88
2426 Deborah Redshaw 02:55:14.134 388 Female 212 F40 89
2500 Kelly Taylor 03:06:25.123 389 Female 213 F40 90
2575 Alan Johnson 03:06:25.123 389 Male 177 M50 43
2580 Catriona Miller 03:06:25.123 389 Female 213 F 72
2581 Joanne Brannen 03:06:25.123 389 Female 213 F40 90
2178 Gary Elgy DNF 393 Male 178 M50 44
2305 Simon Lawlor Hartlepool Burn Road Harriers DNF 393 Male 178 M50 44
2476 David Sore Washington Running Club DNF 393 Male 178 M40 68
2509 Ivan Thorn Run Eat Sleep DNF 393 Male 178 M50 44