Saint Cuthberts Way 100K  2019

Saint Cuthberts Way 100K 2019 - Results

NumberFirstnameLastnameClubTimeGenderCategory
1 Simon Andreassen Male M50
2 Gary Baker N/A Male M50
3 Steve Baker Male M50
4 Stephen Ball tweed striders Male M50
5 Gareth Bartlett RAF Athletics Male M
6 Karl Baxter Ashington Hirst Running Club Male M50
7 Emily Beaumont Quakers RC Female F
8 Nicholas Belcher Derwent Valley Running Club Male M
9 Elaine Bisson Elvet striders Female F40
10 Alastair Black Durham Fell Runners Male M
11 Gregg Boughey KMAC Male M40
12 Alison Brown Female F50
13 Tony Brown Stocksfield Striders Male M50
14 Duncan Buchanan Male M40
15 Roy Buchanan Portobello running club Male M40
16 David Burns Male M
17 John Butters Northumberland Fell Runners Male M40
18 Alison Caldwell Carnethy Hill RC Female F
19 Rory Campbell Gala Harriers Male M40
20 Kimberley Cavill Pickering RC/Cavill Coaching Female F
21 Joel Chaney Carnethy Hill Running Club Male M
22 David Christie Male M40
23 Helen Clark Quakers Running Club Female F
24 Garry Collins Male M40
25 Andrew Cooling Washington Running Club Male M40
26 Thomas Crainie Male M
27 Joanne Danby Washington Running Club Female F50
28 Tim Darlow Gala Harriers Male M40
29 Joshua Dautrich Dirt Bag Runners Male M
30 Louise Davis Blyth running club Female F
31 Tony Davis Northumberland fell runners Male M
32 Nigel Douglas Harpenden Arrows Male M50
33 James Eadington Male M
34 Darren Elliott Male M
35 Jamie Entwistle Lauderdale Limpers Male M
36 David George Male M50
37 Peter Gibson Border Search & Rescue Unit Male M40
38 Mike Gilbert Male M50
39 Steffen Haugk Vegan Runners Male M50
40 Sam Heward Clapham Chasers Male M
41 Nik Higgins Male M
42 Ian Hodson-Fraser Washington Running Club Male M40
43 Gill Inglis RTC Warrior Female F40
44 Jonathan James NORTH SHIELDS POLY Male M
45 Michelle Jeffrey Female F40
46 Graeme Kafka Tyne Bridge Harriers Male M
47 Craig Kilday Male M40
48 John Kirby derwent vally running club Male M
49 Fiona Kirkaldy Female F50
50 Claire Knox Derwent Valley Running Club Female F40
51 Avril Mackay Run Peterlee Female F50
52 Toni Metcalfe Abu Dhabi Striders Female F
53 Jamie Millar Edinburgh Running Network Male M
54 Jo Mitchinson Washington running club Female F40
55 Robert Morrow Solway Male M
56 Ian Naylor Male M50
57 Daniel Nicholson Male M
58 Charlie Nobbs Male M50
59 David Paterson Gala Harriers Male M40
60 Gemma Poole Washington Running Club Female F
61 Iain Prentice Male M50
62 Netta Pressman Female F40
63 Anita Radini Pickering Rinning Club Female F40
64 Andy Rankin Wee County Harriers Male M50
65 Heather Ratnage-Black Female F40
66 Nicola Redgwell Garioch Roadrunners Female F50
67 Nicholas Rhys Male M40
68 Keith Robson teamURINE Male M40
69 Amanda Ross Female F
70 Mark Russell Stocksfield Striders Male M40
71 Siân Russell Female F
72 Antony Sadler Male M40
73 Ben Shacklock Harrogate Harriers Male M
74 Barry Simpson Team Simpson Male M
75 Adele Sinclair Derwent Valley Running Club Female F40
76 Lowenna Smith Female F
77 Mark Smith Male M
78 Karen Spence falkland trail runners Female F50
79 Ian Stark Border Search and Rescue Male M40
80 Kris Stewart Male M
81 Peter Storey Derwent Valley Running Club Male M40
82 Eric Sutherland Edinburgh Hash House Harriers Male M70
83 Daniel Swain Male M
84 Bruce Taylor Garioch Roadrunners Male M50
85 Vicky Thompson Ashington Hirst running club Female F
86 Fiona Tweedie Tweedie Steel City Striders Female F40
87 Noel Urwin N/A Male M50
88 Karen Vernon Team Urine Female F40
89 Sarah Wallace Metro Aberdeen Running Club Female F
90 Terence Ward Male M40
91 Janice Webster Jogscotland Kinross/ Pitreavie AAC Female F40
92 Jason West Trail Outlaws Male M40
93 Christine Wiseman Run Peterlee Female F40
94 David Wotton Claremontroadrunners Male M40
95 Peter Wright Cairngorm Runners Male M40
96 Lynne Zabek Kinross Road Runners Female F40