Saint Cuthbert's Way Ultra 45M - 2022 Race results

saint cuthbert's way ultra 45m - 2022 results

OUR NEXT RACE IS THE RAF SPADEADAM HALF MARATHON - CLICK HERE FOR MORE INFO

Bib Runners Club Hethpool Morebattle Bonjedward Maxton RaceTime Gender Position Gender Position Age Category
116 Artur Jendrych Biegajacy świdnik 01:34:59 03:30:15 04:54:08 06:01:36 07:47:47 M 1 1 M 1 M
103 Tom Berry Pro endurance 01:44:04 03:47:37 05:32:20 06:53:54 08:52:51 M 2 2 M 2 M
113 Scott Henderson Carnethy 01:34:43 03:30:11 05:16:55 06:52:00 09:35:31 M 3 3 M 3 M
111 Peter Gibson Borders Search and Rescue 01:35:07 03:30:09 05:17:10 07:06:28 09:52:08 M 4 4 M 4 M
118 Patrick Kingston Ealing Eagles 01:43:59 04:00:54 05:57:05 07:34:08 10:17:04 M 5 5 M 1 MV40
125 Derek Paton Carnethy Hill RC 01:43:54 03:56:32 05:55:04 07:37:05 10:18:36 M 6 6 M 2 MV40
108 Brian Cutmore Derwent Valley Trail Runners 01:58:54 04:44:11 07:09:14 08:53:49 11:45:44 M 7 7 M 3 MV40
112 Stephen Gibson Derwent Valley Trail Runners 01:58:50 04:44:14 07:09:16 08:53:46 11:45:49 M 8 8 M 5 M
130 Mike Thompson Unattached 01:42:46 04:29:23 07:12:13 09:23:10 12:30:12 M 9 9 M 6 M
137 Simon Eaton Wesham Road Runners & AC 02:08:55 04:57:49 07:28:21 09:27:56 12:40:59 M 10 10 M 4 MV40
100 Ana María Arango Oxigeno 01:54:59 04:38:38 07:29:30 09:28:29 12:56:45 F 11 1 F 1 F
119 Russell Mabbett Wesham Road Runners & AC 02:08:49 04:57:48 07:33:29 09:28:32 12:56:49 M 12 11 M 1 MV50
121 Chris Moors Unattached 01:55:02 05:03:23 07:41:14 09:49:56 13:10:29 M 13 12 M 7 M
117 Alan Johnson Unattached 01:59:52 04:59:10 07:48:19 09:55:41 13:33:41 M 14 13 M 5 MV40
120 Paul Mitchison Washington Running Club 01:59:44 05:00:35 07:48:25 09:59:46 13:34:28 M 15 14 M 8 M
105 Helen Bullock Tynedale Harriers & AC 02:02:34 04:59:50 07:48:22 10:00:03 13:34:33 F 16 2 F 2 F
106 Patricia Clark North East Marathon Club 02:02:35 04:59:21 07:48:10 10:00:05 13:34:39 F 17 3 F 1 FV40
131 Spencer Tindal Unattached 02:00:26 05:05:00 07:59:12 10:20:25 14:06:38 M 18 15 M 6 MV40
127 Alister Stewart Unattached 02:22:54 05:32:02 08:11:11 10:18:05 14:06:46 M 19 16 M 9 M
124 Sharon Paley Unattached 02:24:21 05:43:42 08:24:28 10:33:19 14:19:09 F 20 4 F 3 F
123 Robin Paley Unattached 02:24:24 05:43:44 08:24:29 10:33:22 14:19:13 M 21 17 M 7 MV40
109 Neil Douthwaite Crook & District AC 02:02:39 04:41:29 07:17:33 09:34:27 14:25:50 M 22 18 M 8 MV40
107 Shelley Coates Alnwick Harriers 02:15:44 05:27:14 08:17:22 10:32:08 14:58:30 F 23 5 F 1 FV50
134 Emma Williams Unattached 02:49:20 06:28:15 09:47:17 12:34:21 17:07:26 F 24 6 F 4 F
126 Leisa Smith Unattached 02:50:00 06:28:35 09:47:29 12:34:36 17:07:33 F 25 7 F 2 FV40
133 Jennifer Wardle Unattached 02:53:07 06:42:24 09:56:00 12:53:44 17:55:45 F 26 8 F 3 FV40
114 David Hetherington Sweeper 02:53:12 06:42:09 09:55:58 12:49:53 17:56:35 M 27 19 M 2 MV50
136 Miss Lisa Young Saltwell Harriers 01:59:27 05:05:12 07:59:15 00:00:00 00:00:00 F DNF DNF DNF