Branches and Bays 10K - 2022 Race results

branches and bays 10k - 2022 results

OUR NEXT RACE IS THE DEVIL'S FOOT HALF MARATHON - CLICK HERE FOR MORE INFO

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
1386 Gary Spalding Run Peterlee 00:44:54.869 1 Male 1 M 1
1325 Daniel Short 00:45:37.706 2 Male 2 M 2
1183 Andrew Rees 00:45:56.545 3 Male 3 M40 1
1456 Joe Worthington Ackworth Road Runners 00:46:24.775 4 Male 4 M40 2
1452 David Wiseman Sunderland Strollers 00:47:27.925 5 Male 5 M40 3
1106 Andrew Macrae Team Zoot Europe 00:48:10.075 6 Male 6 M 3
514 Richard Campbell Aycliffe Running Club 00:48:54.086 7 Male 7 M40 4
1144 Anthony Oliver Hartlepool Burn Road Harriers 00:49:02.695 8 Male 8 M50 1
214 Jonathon Archer Stockton Striders Ac 00:49:06.625 9 Male 9 M40 5
1169 Mike Pomfret 00:49:18.745 10 Male 10 M50 2
529 Benjamin Cook Heaton Harriers 00:49:32.515 11 Male 11 M 4
1174 Neil Procter Sunderland Strollers 00:49:43.285 12 Male 12 M40 6
1160 Michael Pearson Runnation 00:50:57.355 13 Male 13 M50 3
599 Paul Henry 00:51:35.485 14 Male 14 M50 4
1395 Darren Stoker Sunderland Harriers A/C 00:51:47.215 15 Male 15 M50 5
628 Philip Johnston 00:51:51.445 16 Male 16 M 5
520 Laura Chapman Jesmond Joggers 00:52:09.745 17 Female 1 F 1
1375 Christopher Smith Washington 00:52:44.455 18 Male 17 M 6
638 Alan King Stockton Striders 00:53:13.015 19 Male 18 M60 1
1442 Dale Wilkinson Sunderland Harriers & Ac 00:53:25.825 20 Male 19 M50 6
551 Gary Dunmore Sunderland Strollers 00:53:58.376 21 Male 20 M50 7
1179 Martin Randall Swaledale Runners 00:54:03.895 22 Male 21 M50 8
545 Russell Dickinson-Deane Newcastle Frontrunners 00:54:27.445 23 Male 22 M50 9
559 Anthony Erskine Washington Running Club 00:54:36.595 24 Male 23 M50 10
1149 Leigh Owbridge Hartlepool Burn Road Harriers 00:55:22.375 25 Male 24 M50 11
1133 Linda Mudford Sunderland Harriers And Ac 00:55:43.705 26 Female 2 F40 1
1424 Darren Wake 00:56:01.435 27 Male 25 M40 7
1168 James Pitchfodd 00:56:08.276 28 Male 26 M40 8
1156 Michael Parkinson North Shields Poly 00:56:12.505 29 Male 27 M40 9
384 Rick Bennett Evenwood Road Runners 00:56:14.575 30 Male 28 M50 12
1193 Gareth Robinson 00:56:33.115 31 Male 29 M40 10
1107 Claire Macrae Newcastle Frontrunners 00:56:37.736 32 Female 3 F40 2
1444 Jocelyn Wilkinson Run Peterlee 00:56:53.095 33 Female 4 F40 3
1315 Joanne Scott Hartlepool Burn Road Harriers 00:56:54.716 34 Female 5 F50 1
1383 Stuart Smith South Shields Harriers 00:57:02.635 35 Male 30 M 7
1154 Robert Parker Stockton Striders 00:57:24.355 36 Male 31 M40 11
1046 Kris Lockney Run Eat Sleep 00:57:42.265 37 Male 32 M 8
401 Ben Blanckley Houghton Harriers And A.C 00:58:05.275 38 Male 33 M 9
483 Andrew Brown 00:58:15.265 39 Male 34 M 10
365 John Bean Elvet Striders 00:58:19.645 40 Male 35 M50 13
1199 Michael Robson Washington Running Club 00:58:24.475 41 Male 36 M40 12
592 Andrew Hammond Bad Boy Running Club 00:58:42.925 42 Male 37 M40 13
353 Trevor Barrs Sunderland Harriers 00:58:51.835 43 Male 38 M60 2
604 Paul Hodgkinson 00:58:55.795 44 Male 39 M 11
629 Tom Jones Washington Running Club 00:59:20.035 45 Male 40 M70 1
1447 Amanda Wilson South Shields Harriers 00:59:26.815 46 Female 6 F40 4
1120 Shaun Mcgrath Houghton Harriers 00:59:34.375 47 Male 41 M50 14
1108 Raymond Maddison Run Eat Sleep 00:59:44.126 48 Male 42 M50 15
1446 Sean Williams 00:59:50.725 49 Male 43 M40 14
1180 Steve Randall Meltham Ac 00:59:55.855 50 Male 44 M40 15
1135 Philip Nathan None 01:00:05.755 51 Male 45 M60 3
4 Brendan Abbott North Shields Polytechnic 01:00:07.975 52 Male 46 M50 16
1104 Danielle Macgill 01:00:20.755 53 Female 7 F 2
1404 Bryan Taylor 01:00:47.815 54 Male 47 Mu18 1
540 Rosie Dawson 01:00:49.015 55 Female 8 F40 5
495 Kevin Brown 01:00:51.505 56 Male 48 M40 16
1439 Chris Wheeldon Vane Tempest Running Club 01:01:02.995 57 Male 49 M40 17
525 Liam Clarke Orchard Eagles 01:01:04.496 58 Male 50 M 12
1059 Anthony Lowery 01:01:17.035 59 Male 51 M40 18
553 Justin Eger Washington Running Club 01:01:17.366 60 Male 52 M40 19
1187 Andrew Richardson 01:01:26.275 61 Male 53 M50 17
523 Lee Chippington 01:01:37.825 62 Male 54 M50 18
1326 Mark Shotton North East Marathon Club 01:01:38.365 63 Male 55 M 13
536 James Crossman Hartlepool Burn Road Harriers 01:01:43.345 64 Male 56 M 14
543 Andy Depear 01:01:50.695 65 Male 57 M40 20
1206 Tom Rogers 01:01:52.675 66 Male 58 M40 21
561 Emma Featherstone Sedgefield Harriers 01:01:58.525 67 Female 9 F40 6
1064 Mike Lowes Saltwell Harriers 01:02:03.295 68 Male 59 M50 19
1065 Susan Lowes Saltwell Harriers 01:02:10.105 69 Female 10 F50 2
618 Jill Inned 01:02:15.445 70 Female 11 F40 7
1434 Stef Ward 01:02:31.105 71 Female 12 F40 8
1355 Richard Slack Claremont Road Runners 01:02:34.165 72 Male 60 M50 20
1461 Lynne Lowery 01:02:42.055 73 Female 13 F60 1
447 Neil Blanckley Houghton Harriers And A.C 01:02:42.385 74 Male 61 M50 21
1153 Eleanor Parker 01:03:13.886 75 Female 14 F 3
1416 Darran Todd 01:03:15.115 76 Male 62 M50 22
1171 James Prescott 01:03:39.445 77 Male 63 M50 23
7 Peter Abbs 01:03:43.645 78 Male 64 M50 24
335 Clive Baker 01:03:44.485 79 Male 65 M40 22
442 Claire Blanckley Houghton Harriers And A.C 01:03:48.235 80 Female 15 F50 3
535 James Croft Houghton Harriers 01:03:52.195 81 Male 66 M60 4
589 Jimmy Groark Houghton Harriers 01:04:11.396 82 Male 67 M50 25
449 Lee Boatman 01:04:18.926 83 Male 68 M50 26
568 Alexander Freeman 01:04:49.195 84 Male 69 M 15
1428 Amanda Waller North East Project 01:04:56.305 85 Female 16 F60 2
1390 Louise Steel Unattached 01:05:29.875 86 Female 17 F40 9
1460 Jon Zigmond Lonely Goat Rc 01:05:51.715 87 Male 70 M70 2
1198 Kirsty Robson Derwent Valley Running Club 01:06:03.476 88 Female 18 F50 4
1178 Dean Ramshaw South Shields Harriers 01:06:05.875 89 Male 71 M 16
637 Ronnie Kidger Jarrow & Hebburn Ac 01:06:07.706 90 Male 72 M60 5
1402 Rebecca Swindells Washington Running Club 01:06:10.345 91 Female 19 F 4
639 Gina King Stockton Striders 01:06:29.185 92 Female 20 F 5
1427 Izabela Walczak 01:06:31.076 93 Female 21 F 6
366 Chris Beevers Stockton Striders 01:06:38.035 94 Male 73 M 17
1443 Daniel Wilkinson Heaton Harriers 01:06:53.516 95 Male 74 M 18
1421 Sue Urwin Derwent Valley Running Club 01:06:53.727 96 Female 22 F60 3
1130 Jose Moral-Gant Derwentside Ac 01:07:05.185 97 Male 75 M40 23
1141 Neil O'Brien 01:07:15.955 98 Male 76 M50 27
1394 Reece Stockport 01:07:33.565 99 Male 77 M 19
1277 Neil Sanders Run Peterlee 01:07:53.635 100 Male 78 M40 24
560 Sarah Fairbairn N/A 01:08:05.905 101 Female 23 F40 10
206 Mark Appleby 01:08:18.625 102 Male 79 M40 25
159 Jennifer Allison Run Nation Running Club 01:08:22.015 103 Female 24 F40 11
591 Steven Hall Stockton Striders 01:08:33.206 104 Male 80 M40 26
1400 Neil Summers None 01:08:50.845 105 Male 81 M50 28
802 Stuart Langley 30Mg Daily 01:09:00.355 106 Male 82 M40 27
1406 Holly Taylor Stockton Striders 01:09:01.045 107 Female 25 F 7
1448 Annemarie Wilson Nymac 01:09:05.485 108 Female 26 F40 12
537 Beth Dang Stockton Striders 01:09:10.585 109 Female 27 F 8
1449 Paula Wilson 01:09:17.995 110 Female 28 F40 13
609 Lucie Holland 01:09:19.826 111 Female 29 F40 14
290 Julia Atkinson-Tait Sedgefield 01:09:20.336 112 Female 30 F50 5
1305 Lee Scorey 01:09:25.346 113 Male 83 M40 28
564 Joanne Finn None 01:09:27.025 114 Female 31 F50 6
1403 Jakub Szyszko 01:09:29.426 115 Male 84 M40 29
632 Harriet Keighley N/A 01:09:38.875 116 Female 32 F 9
607 Rachel Hodgson Washington Running Club 01:09:40.375 117 Female 33 F 10
624 Christopher Johnson N/A 01:09:44.276 118 Male 85 M 20
1175 Richard Purdy Danum Harriers 01:10:00.445 119 Male 86 M40 30
576 John George Jarrow And Hebburn Athletics 01:10:02.545 120 Male 87 M40 31
1040 David Lockney Run Eat Sleep 01:10:03.506 121 Male 88 M60 6
1319 Kate Shaw Halifax Harriers 01:10:24.865 122 Female 34 F50 7
474 Claire Bright 01:10:38.665 123 Female 35 F40 15
1440 Jacqueline Whittaker Aurora Harriers 01:10:44.905 124 Female 36 F50 8
1140 Shaun Nordstrom Lonely Goat Rc 01:10:53.545 125 Male 89 M50 29
1415 Colin Timney Lonely Goat 01:10:54.477 126 Male 90 M40 32
552 Claire Earle Hartlepool Burn Road Harriers 01:11:01.285 127 Female 37 F40 16
572 Lesley Garnham Aurora Harriers 01:11:15.415 128 Female 38 F50 9
1184 Paul Reid Washington Running Club 01:11:36.685 129 Male 91 M40 33
1318 Helen Shaw 01:11:37.676 130 Female 39 F60 4
759 Pauline Lampard 01:11:55.406 131 Female 40 F50 10
1361 Antonia Smith Jarrow And Hebburn 01:12:01.405 132 Female 41 F 11
544 Mark Dickinson Stockton Striders 01:12:04.376 133 Male 92 M60 7
1354 Marie Slack 01:12:09.835 134 Female 42 F50 11
1110 David Marshall 01:12:12.715 135 Male 93 M 21
1143 Cieran O’Dowd 01:12:32.995 136 Male 94 M 22
1167 Christopher Pipe Run Peterlee 01:12:37.465 137 Male 95 M40 34
1423 Darren Vart 01:12:49.915 138 Male 96 M 23
640 Sue King Stockton Striders 01:13:04.195 139 Female 43 F50 12
494 Helen Brown Houghton Harriers 01:13:20.095 140 Female 44 F40 17
541 Kyle Day 01:13:43.165 141 Male 97 M 24
1125 Steve Milburn Washington Running Club 01:13:52.285 142 Male 98 M50 30
528 Steve Comby 01:13:52.825 143 Male 99 M 25
635 Alison Kidger Jarrow & Hebburn Ac 01:13:58.105 144 Female 45 F50 13
1387 Kelly Squires Knaresborough Striders 01:14:09.175 145 Female 46 F 12
527 Zoe Coates 01:14:17.815 146 Female 47 F40 18
1445 Sarah Wilkinson 01:14:19.046 147 Female 48 F50 14
169 Mark Allitt Snaith & Cowick Running Club 01:14:36.985 148 Male 100 M60 8
1093 Allan Lytollis Unattached 01:14:51.745 149 Male 101 M40 35
1161 Keith Penman Washington Running Club 01:14:51.865 150 Male 102 M50 31
583 Harriet Goudie Lonely Goat Rc 01:14:54.896 151 Female 49 F 13
630 Nichola Keates Stockton Striders 01:15:02.935 152 Female 50 F40 19
631 Tristan Keates Stockton Striders 01:15:04.675 153 Male 103 M50 32
1194 Stephanie Robinson None 01:15:05.906 154 Female 51 F 14
595 Donn Harris Washington 01:15:14.605 155 Male 104 M40 36
1396 Lewis Stokes 01:15:17.426 156 Male 105 M40 37
328 Joan Bailey Runfit 01:15:19.706 157 Female 52 F40 20
1330 Lucy Sill 01:15:20.275 158 Female 53 F 15
579 Ronald Giles Hartlepool Runfit 01:15:23.818 159 Male 106 M70 3
510 Alexandra Butler Elvet Striders 01:16:02.666 160 Female 54 F 16
1399 Kevin Sugden 01:16:03.715 161 Male 107 M40 38
1201 Peter Robson 01:16:11.545 162 Male 108 M 26
1121 Sara Mcknight Saltwell Harriers 01:16:25.075 163 Female 55 F40 21
1109 Richard Mairs N/A 01:16:32.005 164 Male 109 M40 39
385 Jane Billany None 01:16:35.545 165 Female 56 F50 15
620 Maria Jennison 01:16:35.755 166 Female 57 F50 16
1333 Karen Simpson 01:17:01.015 167 Female 58 F40 22
1340 Malcolm Simpson None 01:17:01.645 168 Male 110 M50 33
550 Mark Drury Aurora Harriers 01:17:04.346 169 Male 111 M50 34
524 Danielle Clark Lonely Goat Rc 01:17:08.245 170 Female 59 F40 23
1420 Dale Underwood 01:17:12.865 171 Male 112 M 27
586 Sally Ann Greenwell Derwent Valley Running Club 01:17:13.165 172 Female 60 F40 24
623 Andrew Johnson Unattached 01:17:38.485 173 Male 113 M40 40
1173 Yvonne Probert Running 4 Women 01:17:44.095 174 Female 61 F50 17
1113 Sarah Mason Derwentside Ac 01:17:49.225 175 Female 62 F 17
511 Joanne Butterworth Washington Running Club 01:17:51.236 176 Female 63 F50 18
547 Michael Donkin 01:17:54.055 177 Male 114 M 28
1185 Rosie Reynolds Saltwell Harriers 01:18:01.675 178 Female 64 F40 25
477 Daniel Brobbel Na 01:18:20.755 179 Male 115 M 29
1115 Harvey Mcconnell Aurora Harriers 01:18:26.845 180 Male 116 M50 35
636 Kenneth Kidger Jarrow & Hebburn Ac 01:18:37.285 181 Male 117 M60 9
577 Shirley George Jarrow And Hebburn Athletics 01:18:38.335 182 Female 65 F40 26
1425 Tracey Wake 01:18:48.085 183 Female 66 F50 19
1126 Barbara Millett None 01:18:50.635 184 Female 67 F50 20
569 Kathryn Furnevel 01:19:04.015 185 Female 68 F50 21
518 Christopher Carr 01:19:55.975 186 Male 118 M60 10
1128 Deborah Mitchell Aurora Harriers 01:20:05.245 187 Female 69 F50 22
555 Gaynor Elliott 01:20:30.865 188 Female 70 F50 23
557 Lisa Elstob Saltwell Harriers 01:20:47.395 189 Female 71 F50 24
1197 Derek Robson 01:21:06.626 190 Male 119 M60 11
364 Edward Baty Heaton Harriers 01:21:10.556 191 Male 120 M70 4
1117 Allyson Mcgrath Washington Running Club 01:21:12.986 192 Female 72 F50 25
502 Alison Brumwell Vegan Runners 01:21:53.365 193 Female 73 F50 26
1056 Michelle Lovatt Runeatsleep 01:22:18.956 194 Female 74 F50 27
1455 Debbie Worthington Ackworth Road Runners 01:22:34.465 195 Female 75 F40 27
1437 Kim Watson 01:23:02.485 196 Female 76 F40 28
1429 Philip Wallis 01:23:04.045 197 Male 121 M60 12
125 Malcolm Alderton Lions Running Community 01:23:07.346 198 Male 122 M60 13
106 Fiona Alderton Lions Running Community 01:23:07.376 199 Female 77 F60 5
619 Gabi Ireland 01:23:10.916 200 Female 78 F 18
570 Anita Gaffney Hartlepool Burn Road Harriers 01:23:21.595 201 Female 79 F40 29
507 Julie Burns North Shields Poly 01:23:34.585 202 Female 80 F40 30
587 Claire Grey 01:23:34.586 203 Female 81 F40 31
1082 Lisa Lumsdon Elvet Striders 01:23:36.356 204 Female 82 F40 32
532 Sarah Cowdell Acrestreetrunners 01:23:42.116 205 Female 83 F50 28
519 Patrick Case None 01:23:45.327 206 Male 123 M60 14
1114 Gordon Mathers North East Project 01:23:48.055 207 Male 124 M60 15
1430 Zoe Walls North East Project 01:23:49.196 208 Female 84 F40 33
1031 Dea Linfoot Riverside Striders 01:23:54.326 209 Female 85 F50 29
1146 Gareth Orr Run Peterlee 01:24:05.905 210 Male 125 M 30
530 Lynne Cook 01:24:43.105 211 Female 86 F50 30
1457 Sarah Yates Seaham Aspiring Ladies ( Sals) 01:24:48.806 212 Female 87 F40 34
549 Laura Doyle 01:24:49.226 213 Female 88 F 19
1172 Joanne Priestley 01:25:17.305 214 Female 89 F40 35
1426 Maria Wakefield Riverside Striders 01:25:18.236 215 Female 90 F50 31
1410 Ian Thompson 01:25:27.355 216 Male 126 M50 36
1418 Richard Tonge Aycliffe Running Club 01:25:59.366 217 Male 127 M60 16
516 Kris Cantle Sunderland Harriers 01:26:40.465 218 Male 128 M 31
515 Emma Cantle 01:26:41.065 219 Female 91 F40 36
563 Jessica Findlay 01:26:59.155 220 Female 92 F 20
578 Claire Gilbert 01:26:59.275 221 Female 93 F40 37
1139 Katrina Nicholson Pruhoe Plodders 01:27:14.485 222 Female 94 F40 38
202 Sarah Allitt Snaith & Cowick Running Club 01:27:16.226 223 Female 95 F50 32
556 Brian Elstob Saltwell Harriers 01:27:24.626 224 Male 129 M50 37
1189 Claire Richardson 01:27:29.276 225 Female 96 F 21
1138 Sarah Neve Darlington Harriers 01:27:44.247 226 Female 97 F40 39
1196 Chantelle Robson Evenwood Road Runners 01:27:46.735 227 Female 98 F 22
603 Helen Hitchen Evenwood Road Runners 01:27:49.406 228 Female 99 F50 33
815 Jillian Large Washington 01:27:59.905 229 Female 100 F50 34
1164 Katie Phillips 01:28:02.156 230 Female 101 F40 40
1433 Janice Wanley 01:28:43.885 231 Female 102 F50 35
633 Dave Kenyon Skegness And District Running Club 01:29:29.307 232 Male 130 M50 38
343 Lucy Bamford-Leggett 01:29:53.635 233 Female 103 F40 41
144 Susie Allen 01:29:55.076 234 Female 104 F40 42
1152 Teresa Palmer 01:30:01.496 235 Female 105 F50 36
593 Maureen Hardwick Langley Leggers 01:30:01.615 236 Female 106 F60 6
597 Toria Hayes 01:30:16.316 237 Female 107 F40 43
1122 Ruth Mclaren 01:30:17.336 238 Female 108 F 23
542 Sophie Dennis Elvet Striders 01:30:22.615 239 Female 109 F 24
585 Marie Gray 01:30:27.295 240 Female 110 F 25
340 David Baker 01:30:30.266 241 Male 131 M 32
735 Michael Kipling N/A 01:30:31.825 242 Male 132 M40 41
736 Reem Kipling N/A 01:30:32.335 243 Female 111 F40 44
1137 Michelle Nemeth Tyne Bridge Harriers 01:30:33.115 244 Female 112 F40 45
1136 Michael Nemeth Tyne Bridge Harriers 01:30:33.805 245 Male 133 M 33
1127 Lisa Milne Jarrow And Hebburn 01:30:50.906 246 Female 113 F40 46
594 Chris Hargreaves Blaydon Harriers And A/C 01:31:11.245 247 Female 114 F60 7
820 Nicola Lawson No 01:31:23.845 248 Female 115 F50 37
1145 Philip Oliver Elswick Harriers 01:31:24.266 249 Male 134 M40 42
349 Kathryn Barnes North East Project 01:31:52.796 250 Female 116 F40 47
358 Pauline Batey Blaydon Harriers 01:32:10.375 251 Female 117 F60 8
1377 Ian Smith N/A 01:33:05.005 252 Male 135 M60 17
1378 Jacklyn Smith These Girls Can Run 01:33:07.345 253 Female 118 F50 38
1451 Lorna Winter 01:33:46.765 254 Female 119 F 26
567 Angela Foster 01:34:07.795 255 Female 120 F50 39
521 Ashleigh Charlton Vane Tempest Running Club 01:34:37.975 256 Female 121 F 27
1132 Janet Morris Washington Running Club 01:34:40.585 257 Female 122 F50 40
573 Rachael Garrett Washington Running Club 01:34:40.795 258 Female 123 F40 48
565 David Finnerty Run Eat Sleep 01:34:45.925 259 Male 136 M 34
373 Jackie Bennett Stockton Striders 01:34:55.016 260 Female 124 F50 41
457 Tracy Bradburn Stockton Striders 01:34:55.766 261 Female 125 F50 42
626 Chloe Johnston Run Eat Sleep 01:36:16.585 262 Female 126 F 28
558 Alison Emslie Res 01:36:20.696 263 Female 127 F50 43
584 Laura Gowland Washington Running Club 01:37:31.165 264 Female 128 F40 49
95 Lynn Ailano Res Run Club 01:38:33.325 265 Female 129 F40 50
598 Fiona Hayton Run Eat Sleep-Southshields 01:38:33.626 266 Female 130 F50 44
1111 Yolanda Marshall Wallsend Harriers 01:38:41.095 267 Female 131 F40 51
1359 Judith Slocombe 01:38:47.546 268 Female 132 F50 45
1170 Melanie Preece Stockton Striders Ac 01:39:13.496 269 Female 133 F40 52
627 Kitty Johnston 01:39:36.685 270 Female 134 F 29
548 Karen Dove Quakers 01:40:38.606 271 Female 135 F40 53
1304 Linsey Saxon 01:40:59.485 272 Female 136 F 30
1294 Daniel Saxon Lonely Goat 01:41:03.145 273 Male 137 M40 43
1414 Andrea Tidy Lonely Goat Rc 01:41:17.785 274 Female 137 F60 9
606 Keran Hodgson Stockton Striders 01:41:18.805 275 Female 138 F40 54
1458 Catherine York Redcar Running Club 01:41:51.566 276 Female 139 F40 55
505 Mary Burgess Prudhoe Plodders 01:42:12.205 277 Female 140 F60 10
504 Elizabeth Burgess 01:42:12.925 278 Female 141 F 31
1405 Dylan Taylor 01:42:24.235 279 Male 138 Mu18 2
601 Jade Hill 01:42:30.387 280 Female 142 F 32
1131 Emily Moralee 01:42:38.725 281 Female 143 F 33
512 David Cameron 01:42:40.166 282 Male 139 M 35
1407 Sarah Taylor Torc 01:42:55.196 283 Female 144 F 34
143 Sally Allen Newburn Running Club 01:43:33.925 284 Female 145 F40 56
822 Emma Liddell Orchard Eagles 01:43:50.305 285 Female 146 F40 57
1382 Laura Smith Orchard Eagles Running Club 01:43:52.255 286 Male 140 M 36
1134 Janine Munroe Trail Outlaws Rc 01:43:53.185 287 Female 147 F40 58
451 Tracie Boland Orchard Eagles 01:44:00.686 288 Female 148 F50 46
522 Vanessa Charlton 01:44:43.675 289 Female 149 F50 47
450 Sean Boland Orchard Eagles Running Club 01:44:44.905 290 Male 141 M40 44
1450 Ruth Danielle Wilson Run Nation 01:46:12.445 291 Female 150 F40 59
1388 Janet Stables Teesdale Ac 01:47:44.455 292 Female 151 F50 48
596 Mandy Bowen Harrison Teesdale 01:47:46.736 293 Female 152 F50 49
1119 Julie Mcgrath North East Y 01:48:37.465 294 Female 153 F60 11
634 Roenel Kenyon Skegness And District Running Club 01:48:41.486 295 Female 154 F50 50
1401 Mike Swainson Blackhill Bounders 01:51:21.236 296 Male 142 M70 5
367 Fiona Bell Blackhill Bounders 01:51:22.916 297 Female 155 F40 60
739 Sherrill Lamb 01:57:12.595 298 Female 156 F40 61
1389 Joanne Steel Running Ninjas 01:57:13.435 299 Female 157 F50 51
1118 Christopher Mcgrath North East Project 01:57:53.336 300 Male 143 M 37
1459 Clare Zigmond 02:03:09.115 301 Female 158 F40 62
1392 Claire Stevens Blyth Running Club 02:10:09.625 302 Female 159 F40 63
1182 John Reed Blyth Running Club 02:10:14.185 303 Male 144 M40 45
1412 Will Thompson Ashington Hirst Running Club 02:16:32.575 304 Male 145 M 38
588 David Gribben Houghton Harriers DNF 305 Male 146 M60 18